Leclerc: Jechałem na 110% od pierwszego do ostatniego okrążenia

Charles Leclerc zakończył tegoroczny sezon, z tytułem vice mistrza świata. Dla kierowcy Ferrari to najwyższe osiągnięcie do dotychczasowej karierze na koniec sezonu F1.

Monakijczyk w Grand Prix Abu Zabi zdołał wyprzedzić Sergio Péreza, poprzez lepszą strategię zespołu Ferrari, co ostatecznie pozwoliło mu zdobyć drugie miejsce w wieńczącym sezon 2022 wyścigu: „Jechałem na 110% od pierwszego do ostatniego okrążenia. Dla nas był to idealny wyścig” – powiedział na gorąco Leclerc. „Niewiele więcej dało się dziś zrobić. Wiedziałem, że jedyną możliwością pokonania Checo był wybór innej strategii i zarządzanie oponami, co dzisiaj zrobiliśmy”.

W odróżnieniu od Péreza, Leclerc pojechał wyścig ze strategią na jeden postój i do ostatniego okrążenia był naciskany przez Meksykanina, ale ostatecznie zdołał się przed nim obronić: „Udało nam się sprawić, że jazda na jeden postój zadziałała.  Jestem naprawdę, naprawdę szczęśliwy! Mam nadzieję, że w przyszłym roku zrobimy kolejny krok w walce o mistrzostwo, ale biorąc pod uwagę to, gdzie byliśmy w zeszłym roku, to już zrobiliśmy duży krok naprzód”.

Monakijczyk wie, że w tym sezonie przez błędy strategiczne stracił sporo okazji na lepszy rezultat, ale uważa, że zespół zdołał się w tym elemencie poprawić, co zaowocowało między innymi wynikiem w ostatnim wyścigu sezonu: „Myślę, że w drugiej połowie sezonu poprawiliśmy strategię i tempo wyścigowe, ponieważ w niedziele mieliśmy trochę problemów. Będziemy pracować przez zimę, aby je złapać”.

Redakcja ŚwiatWyścigów.pl jest na miejscu tego wydarzenia. Jeśli chcesz czytać więcej materiałów prosto z toru, postaw nam kawę!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze