Verstappen: 15. zwycięstwo jest niewiarygodne

Max Verstappen ustanowił w tym roku nowy rekord wygranych w jednym sezonie Formuły 1. Zwycięstwo na torze Yas Marina w Abu Zabi było jego 15. triumfem w tegorocznych mistrzostwach.

„To był dobry wyścig” – powiedział aktualny mistrz świata. „Wszystko sprowadzało się do dbania o opony. Nie wiedziałem, czy chciałem jechać na dwa pit-stopy, bo nie miałem dwóch kompletów twardych opon. Próbowałem więc pojechać na jeden postój. Wydaje mi się, że dobrze zadbaliśmy o pośrednie opony i udało nam się przedłużyć pobyt na nich, a gdy zmieniliśmy na twarde, miałem wystarczającą przewagę, aby spokojnie je dogrzać. Chciałem pojechać szybciej, ale nie wiedziałem czy opony to wytrzymają. Dbałem o nie od pierwszego do ostatniego okrążenia”.

Była to trzecia z rzędu wygrana Verstappena w finale sezonu: „To niesamowite znowu tutaj wygrać. 15. zwycięstwo w sezonie, to niewiarygodne”.

Podsumowując cały mistrzowski sezon, Holender dodał: „Zespół świetnie się spisał. Początek sezonu był trudny i nie spodziewałbym się, że obrócimy wszystko tak bardzo we właściwym kierunku. Myślę, że nikt w zespole się tego nie spodziewał, ale bardzo dobrze było być częścią tego zespołu. Dobrze się bawimy. Oczywiście skupiamy się na osiągach, ale trzeba też cieszyć się chwilą i ją doceniać, a tak robiliśmy. Musimy też skupić się na przyszłym sezonie, bo zawsze można się poprawić. Wiem, że trudno będzie być dużo lepszym niż w tym sezonie, ale zawsze trzeba brać to sobie za cel. Myślę, że konkurencja będzie bliżej, bo każdy coraz lepiej rozumie swój samochód i z biegiem czasu wszystkie zespoły się zbliżą. Musimy dalej naciskać przez zimę i znaleźć więcej osiągów, a także zrozumieć opony, które nieco się zmieniają przed przyszłym sezonem”.

Zapytany o swoje plany na przerwę zimową, powiedział: „Będę starał się nie robić za dużo i zrelaksować się, spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi”.

Redakcja ŚwiatWyścigów.pl jest na miejscu tego wydarzenia. Jeśli chcesz czytać więcej materiałów prosto z toru, postaw nam kawę!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze