Verstappen pozostanie przy numerze 1

Obrońca tytułu mistrza świata Formuły 1 Max Verstappen potwierdził, że w sezonie 2023 pozostanie przy numerze 1.

„Tak, będę nadal używać numeru 1 w przyszłym sezonie” – powiedział kierowca Red Bull Racing podczas minionego weekendu Grand Prix Abu Zabi. „Dla mnie, numer startowy 1 to najpiękniejszy numer dla każdego kierowcy wyścigowego. Ile razy będziesz mieć okazję, aby jeździć z jedynką w trakcie swojej kariery w Formule 1? Nigdy nie wiesz. Zawsze mogę wrócić do numeru 33, gdy nie będę już mistrzem świata. Dopóki nim jestem, będę używać numeru 1 za każdym razem”.

Od kiedy kierowcy Formuły 1 wybrali swoje stałe numery startowe przed sezonem 2014, «jedynka» na samochodzie mistrza pojawiła się tylko raz, u Sebastiana Vettela po zdobyciu jego ostatniego tytułu rok wcześniej. Lewis Hamilton za każdym razem decydował się nie rezygnować ze swojego stałego numeru startowego, a w sezonie 2017 w stawce nie było broniącego tytułu kierowcy. Dopiero w tym roku Max Verstappen wznowił tę wspaniałą tradycję.

Redakcja ŚwiatWyścigów.pl jest na miejscu tego wydarzenia. Jeśli chcesz czytać więcej materiałów prosto z toru, postaw nam kawę!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze