Franz Tost wymaga progresu od Tsunody

Szef zespołu AlphaTauri Franz Tost bardzo jasno sformułował swoje oczekiwania wobec Yukiego Tsunody. Według szefa ekipy, Japończyk w swoim trzecim sezonie w Formule 1 musi regularnie punktować i walczyć o wysokie lokaty w kwalifikacjach.

Przy okazji prezentacji nowego bolidu stajni z Faenzy – AT04 – Franz Tost wypowiedział się w oficjalnym komunikacie prasowym na temat rozczarowującego sezonu 2022 oraz postawił jasny cel przed wychowankiem akademii Red Bulla – Yukim Tsunodą.

„W zeszłym roku walczyliśmy przede wszystkim z własnym bolidem. W tym sezonie spodziewam się, że dostarczymy konkurencyjną maszynę. Yuki musi więc celować w regularne występy w Q3 oraz walkę o punkty w każdym wyścigu” - powiedział Tost.

Poprzedni sezon był bardzo przeciętny zarówno dla całej ekipy AlphaTauri, jak i dla samego Yukiego Tsunody, który po raz drugi przegrał rywalizację z zespołowym kolegą, Pierre’em Gaslym. Tost nie traci jednak wiary w 22-latka: „Yuki to bardzo utalentowany kierowca, a oprócz naturalnych zdolności, ma teraz 2 lata doświadczenia w F1. Oczywistym jest więc, że będziemy oczekiwać od kogoś takiego dużo więcej, niż w zeszłym roku” .

Sam kierowca ma świadomość, że zespół oczekuje od niego przejęcia roli lidera, obok nowego w zespole Nycka de Vriesa: „W tym sezonie chce mieć większą kontrolę nad własnymi emocjami, lepiej współpracować z zespołem” – powiedział Japończyk.

Tsunoda w zeszłym sezonie punktował tylko w 4 z 22 wyścigów. O celach na ten sezon mówił: „Chce zrozumieć bolid jak najszybciej się da i walczyć o punkty od pierwszej rundy w Bahrajnie. Liczę, że to będzie mój najlepszy sezon do tej pory pod względem zdobytych punktów”.

Źródło: motorsportweek.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze