Todt: Wolff i Horner dzwonili po wyścigu GP Abu Zabi 2021

Były prezydent FIA, Jean Todt, w wywiadzie dla włoskiego Corriere della Sera przyznał, że zarówno Toto Wolff, jak i Christian Horner, dzwonili do niego po zakończeniu kontrowersyjnego wyścigu o Grand Prix Abu Zabi 2021.

Obie rozmowy telefoniczne zostały zarejestrowane i pokazane w filmie dokumentalnym JEAN TODT - La Méthode. Pod koniec dokumentu widzimy, jak Francuz ogląda wyścig w swoim domu i na bieżąco komentuje to, co się dzieje na torze. Nagle dzwoni telefon. Po drugiej stronie jest Toto Wolff, szef Mercedesa. Widzowie mają okazję posłuchać rozmowy i tego, jak był już szef FIA tłumaczy szefowi Mercedesa, że nie może się wtrącać, ponieważ to praca sędziów i dyrektora wyścigu.

Następnie dzwoni Christian Horner, szef zespołu Red Bulla. Jean Todt nie tylko gratuluje im zwycięstwa, ale również genialnej strategii, która pozwoliła Maxowi Verstappenowi sięgnąć po tytuł mistrz świata w sezonie 2021.

„Nic nie zrobiłem, to nie jest rola prezydenta FIA. Sędziowie muszą być niezależni. Czy słyszałeś kiedyś, aby Gianni Infantino [prezydent FIFA] mówił: Tu był karny, ale tutaj już nie? W filmie widać, że oglądam wyścig w moim wiejskim domu wraz z ekipą filmową. Dzwonią do mnie Wolff i Horner, a ja im odpowiadam, że nie mogę się wtrącać, to obowiązek sędziów i dyrektora wyścigu” – powiedziałTodt.

Źródło: Corriere della Sera, film dokumentalny Jean Todt – La Méthode

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze