Czy Norris zostanie w McLarenie?

Po ogłoszeniu przedłużenia kontraktu z Oscarem Piastrim powrócił temat dalszej współpracy McLarena z Lando Norrisem, którego umowa wygasa pod koniec 2025 roku. Szef zespołu Andrea Stella uważa, że aby Brytyjczyk został, konieczne będzie dopasowanie rezultatów do oczekiwań.

Piastri zalicza dobry debiutancki sezon w Formule 1, w którym otarł się o podium i regularnie finiszował w punktach. Ponadto w sprincie w Belgii zajął drugie miejsce. W środę przed GP Japonii McLaren ogłosił podpisanie nowego kontraktu z McLarenem do 2026 roku.

Z kolei Norris ma obowiązującą umowę z ekipą z Woking jeszcze przez dwa kolejne lata. Kierowca jest doceniany w środowisku za umiejętności i upatruje się w nim zawodnika mogącego wielokrotnie wygrać w Formule 1, co jednak jeszcze nie nastąpiło. Po ostatnim drugim miejscu w Singapurze Norris ponownie znalazł się w blasku fleszy, co widzi również Stella, który chciałby zatrzymać Brytyjczyka w kolejnych sezonach.

„Z pewnością rozmawiamy z Lando” – powiedział Stella. „To dobre rozmowy, jesteśmy zadowoleni z tego, jak idą”.

„Jeśli chodzi o zdobycie zaufania, wróciliśmy do faktów. Wyraziliśmy nasze zamiłowanie, jeśli chodzi o ten ludzki aspekt, a także jako zespół możesz chcieć, aby koledzy byli z tobą w podróży, zwłaszcza gdy podróż jest tak trudna. Ale musisz również rozmawiać o faktach. Jakie są podstawy na przyszłość, dlaczego możesz nam zaufać”.

„Z Lando robimy dokładnie to samo: staramy się udowodnić na torze, że to, co mówimy, staje się rzeczywistością i próbujemy stworzyć poczucie, że to będzie trwać przez kolejne lata. Byłbym w niezręcznej sytuacji, gdybym rozmawiał z kierowcą, próbując go przekonać do gry kartami, których nie mam w rękach. Nie chcę znaleźć się w sytuacji, gdzie kierowca powie: Hej, powiedziałeś, że to się wydarzy, a to się nie dzieje. Nie chcę być w takiej sytuacji, więc moja rozmowa, rozmowa Zaka, to autentyczne oceny faktów według najlepszej wiedzy”.

„Nie musimy nikogo przekupywać; chcemy, aby ludzie dawali nam swój głos zaufania, aby pozostali z nami, prawdziwie wierząc w podróż razem z McLarenem”.

Na pytanie, czy zespół zamierzał zadbać o to, aby umowy Norrisa i Piastriego nie wygasły jednocześnie, Stella odpowiedział: „Nie rozważaliśmy takiej kwestii w kontekście 2026 roku. Jesteśmy optymistyczni, że ten duet kierowców zostanie na długo w McLarenie”.

Przed GP Japonii, które odbędzie się w ten weekend, Norris znajduje się na ósmym miejscu w klasyfikacji kierowców z dorobkiem 97 punktów. Z kolei McLaren od GP Austrii zaczął regularnie zmniejszać stratę do czwartego Astona Martina, a te dwie ekipy dzieli 78 oczek.

Źródło: skysports.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze