Leclerc nie składa broni po kwalifikacjach

Charles Leclerc był zadowolony ze swojego okrążenia w Q3. Kierowca Ferrari do niedzielnego Grand Prix Japonii wystartuje z czwartej pozycji i jak sam przyznał – było to maksimum w sobotniej czasówce.

W ostatnim segmencie kwalifikacji na torze Suzuka Leclerc wykonał tylko jeden przejazd, ze względu na użycie większej liczby kompletów opon na wcześniejszym etapie. Monakijczyk w swojej jedynej próbie osiągnął czas gorszy od zdobywcy pole position o blisko 0,7 sekundy, a ponad 0,5 stracił w samym pierwszym sektorze: „Jestem zadowolony z mojego okrążenia, ponieważ to było maksimum, co mogliśmy dzisiaj osiągnąć” – powiedział po kwalifikacjach. „Najwięcej straciliśmy w pierwszym sektorze, więc przyjrzymy się temu i spróbujemy zrozumieć, nad czym możemy popracować, aby to poprawić”.

Dla kierowcy Ferrari pozycja na starcie nie jest satysfakcjonująca, ale jak sam przyznał, liczy na lepsze tempo wyścigowe: „Ze względu na wysokie temperatury w tym roku ryzyko przegrzania opon jest wyższe niż zwykle, co oznacza, że zarządzanie oponami i strategia będą jutro kluczowe. Red Bull był bardzo szybki przez cały weekend, a McLaren wydaje się mieć podobne tempo wyścigowe jak my, dlatego ważne będzie, aby dobrze wystartować”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Ferrari

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze