Magnussen: Nie oczekujemy cudu

Po tym, jak oba samochody Haasa dojechały do mety wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Kataru poza punktową dziesiątką, a Alfa Romeo zdobyła sześć punktów, amerykańska ekipa spadła w klasyfikacji generalnej konstruktorów na dziewiąte miejsce.

Ekipa ma teraz nadzieję, że nowości przygotowane na domową rundę na torze w Austin pomogą choć trochę w osiągnięciu lepszych rezultatów. Jednak Kevin Magnussen studzi emocje i mówi wprost, że ekipa jest zadowolona z progresu, ale nie oczekują oni natychmiastowych cudów.

„Walka z tymi chłopakami jest zacięta, ale musimy się utrzymać i dać z siebie wszystko, aby ich dogonić” – mówił w Katarze Magnussen. „Na następny wyścig będziemy mieć poprawki i jesteśmy z tego powodu bardzo szczęśliwi oraz podekscytowani, ale nie oczekujemy cudów podczas pierwszego wyścigu [z poprawkami] i może nam to zająć wyścig lub dwa, aby je w pełni wykorzystać, ale nadal jest sporo pozytywów z tym związanych”.

Obecnie aż trzy zespoły starają się o bycie w pierwszej ósemce konstruktorów, co zapewni ekipie pieniądze od FOM. Williams jest obecnie siódmy, mając na swoim koncie 23 punkty. Alfa Romeo jest ósma z szesnastoma punktami, a Haas spadł na dziewiąte miejsce z dwunastoma oczkami.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze