Najlepsze kwalifikacje Tsunody w sezonie

Yuki Tsunoda był cichym bohaterem sobotnich kwalifikacji do Grand Prix Abu Zabi. Kierowca AlphaTauri po skasowaniu czasu Sergio Péreza zakwalifikował się do niedzielnego wyścigu na szóstym miejscu.

Japończykowi odpowiada obiekt Yas Marina. To tutaj w sezonie swoim debiutanckim sezonie wywalczył dotychczas najwyższą lokatę w Grand Prix, plasując się tuż za podium. Tegoroczny finał w Abu Zabi na razie idzie po myśli zawodnika AlphaTauri, co potwierdza świetny wynik w sobotniej czasówce: „Dzisiaj był naprawdę przyjemny dzień, a zwłaszcza kwalifikacje były świetną zabawą. Zespół wykonał bardzo dobrą robotę, ponieważ wczorajszy dzień nie był dla nas najłatwiejszy” – relacjonował na gorąco Tsunoda. „Ulepszenia, które wprowadziliśmy, wyglądały dobrze na papierze, ale pod względem balansu różniły się znacznie w porównaniu z ostatnimi wyścigami, więc początkowo mieliśmy trudności z ich zrozumieniem”.

„Analizowaliśmy dane, wprowadzaliśmy zmiany i przechodziliśmy sesję po sesji. W miarę dalszej jazdy czułem się coraz bardziej komfortowo w samochodzie, więc w kwalifikacjach był to naprawdę dobry samochód. Zespół był świetny i bez ich wysiłku nie rozpocząłbym jutro od szóstego miejsca na starcie”.

Dla zespołu AlphaTauri ostatnie w roku Grand Prix Abu Zabi będzie wyjątkowe z dwóch względów. Po pierwsze Franz Tost po 17. latach zarządzania ekipą z Faenzy opuszcza swoje stanowisko, a jego posadę obejmuje Laurent Mekies. Po drugie włoski zespół wciąż rywalizuje z Williamsem o siódme miejsce w klasyfikacji konstruktorów, a to finalnie oznacza dodatkowy zysk o około 10 mln $ na konto zespołu. Wobec tych perspektyw niedziela dla Tsunody z pewnością nie będzie spacerkiem, a raczej dobrą motywacją: „Jesteśmy na dobrej pozycji, aby zdobyć punkty, i chociaż mamy za sobą kilku szybkich zawodników, to degradacja wydaje się wysoka, więc nigdy nie wiadomo, co może się wydarzyć. Myślę, że jest możliwe ukończenie wyścigu w pierwszej dziesiątce, więc zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby zakończyć wyścig wysoko”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej AlphaTauri

 

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze