Verstappen: Ostatnie okrążenie w RB19 było bardzo emocjonalne

Max Verstappen finałowe Grand Prix sezonu 2023 F1 w Abu Zabi przypieczętował pewnym zwycięstwem. Kierowca Red Bull z dużą przewagą przekroczył linię mety nad drugim Charlesem Leclerkiem podkreślając tym samym absolutną dominację w tegorocznej kampanii.

Trzeci mistrzowski sezon holenderskiego kierowcy był jedynym w swoim rodzaju w całej historii Formuły 1. Kierowca Red Bulla aż 19. razy na 22 Grand Prix stawał na najwyższym stopniu podium, w tym dziesięciokrotnie z rzędu. Wygrał 4 z 6. sprintów i jako pierwszy przekroczył barierę 1000. okrążeń na prowadzeniu w sezonie (1003). Verstappen również jako jedyny w roku  i trzeci zawodnik w historii przejechał wszystkie przewidziane okrążenia podczas Grand Prix.

Dominująca konstrukcja RB19, za której projektem stał Adrian Newey tylko raz nie zdołała wygrać wyścigu. Podczas Grand Prix Singapuru Carlos Sainz Jr przerwał dominację zespołu z Milton Keynes, co było z pewnością wyczekiwaną odmianą dla kibiców i obserwatorów.

Mistrzowskie połączenie samochód + kierowca na taką skalę na długo zostanie zapamiętane i z pewnością ciężko będzie poprawić ten wynik, choć pewien margines jeszcze jest: „To był niezapomniany sezon. Kiedy po raz ostatni jechałem RB19 na ostatnim okrążeniu, było bardzo emocjonalnie” – podsumował zwycięzca Grand Pri Abu Zabi 2023. „Ten samochód i zespół dały mi tak wiele. Muszę bardzo podziękować wszystkim w Red Bullu, mieliśmy niesamowity rok. Trudno będzie powtórzyć taki rok, ale zawsze chcemy osiągać lepsze wyniki i się poprawiać, więc zobaczmy, co uda nam się zrobić w przyszłym roku”.

„Tymczasem myślę, że cała ekipa i wszyscy w padoku potrzebują odpoczynku,a także spędzenia czasu z przyjaciółmi i rodziną. To był po prostu piękny rok”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Red Bull Racing

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze