Haug i Massa porównują Verstappena do Schumachera

Felipe Massa nie ma wątpliwości, że Max Verstappen jest kierowcą pokroju samego Michaela Schumachera i na pewno osiągnie jeszcze więcej, niż zdążył do tej pory.

Brazylijczyk był partnerem Michaela Schumachera w sezonie 2006, a obecnego, trzykrotnego mistrza świata F1 poznał pod koniec swojej kariery w F1. Massa uważa, że „Max może zastąpić Michaela jako mistrza rekordów”. Już teraz Holender jest rekordzistą między innymi w liczbie zwycięstw w jednym sezonie: wygrał 19 z 22 wyścigów.

„Verstappen to Schumacher swoich czasów. Takich kierowców jak Michael czy Max jest w jednym pokoleniu maksymalnie jeden. Jeśli w ogóle… Mają naturalny dar. Ich wyczucie jazdy jest bardziej wyraźne niż u innych kierowców. Mają we krwi wiedzę, jak najlepiej wjechać w zakręt, aby być o 0,1 sekundy szybszym od pozostałych” – powiedział były kierowca między innymi Williamsa, w wywiadzie dla Sport Bild.

Wicemistrz świata z 2008 roku zwrócił również uwagę na fakt, jak dobrze Verstappen radzi sobie w deszczowych warunkach.

„Ayrton Senna i Michael jechali na innym poziomie, kiedy tor był mokry. To samo dotyczy Maxa. Chociaż wszyscy mają problemy z warunkami, jemu wydaje się to łatwe, jakby jechał po suchym torze”.

Massie imponuje również fakt, że Verstappen w pewnym momencie zdał sobie sprawę z tego, że należy być cierpliwym, a wtedy można osiągnąć znacznie więcej, niż stosując zasadę wszystko albo nic. Tutaj były zawodnik Ferrari nawiązał do początków kariery Holendra, gdzie ten atakował dość agresywnie i wiele razy ataki kończyły się kolizjami z innymi rywalami.

„Pomimo że ma 26 lat, to już jest starym zawodnikiem. Podobnie jak Michael, Max nauczył się, że musi się uzbroić w cierpliwość, zamiast robić coś na siłę. Z każdym krokiem jest coraz bardziej doświadczony, a to czyni go jeszcze trudniejszym do pokonania”.

Również Norbert Haug, były wiceprezydent w firmie Mercedes-Benz porównał młodego Holendra do swojego byłego podopiecznego, siedmiokrotnego mistrza świata.

„To szczyt najlepszych czasów dominacji Schumachera. Coś takiego nigdy wcześniej się nie zdarzyło – nigdy, przenigdy!”.

Źródło: sport.de

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze