Häkkinen nie wierzy, że Pérez zostanie w Red Bullu

Dwukrotny mistrz świata Formuły 1 Mika Häkkinen, uważa, że jest ​​«mało prawdopodobne», aby Sergio Pérez pozostał w zespole Red Bull Racing po tym sezonie.

Przyszłość Péreza w Red Bullu stała się gorącym tematem po mimo wszystko co najwyżej przeciętnym sezonie 2023. Choć Meksykanin wywalczył drugie miejsce w klasyfikacji kierowców, zdecydowanie przegrał z Maxem Verstappenem i popełnił dość sporo niewymuszonych błędów na przestrzeni kampanii.

Ze względu na to, że rywale Red Bulla prawdopodobnie staną się większym zagrożeniem w 2024 roku, zespół będzie potrzebował, aby Pérez prezentował się na najwyższym poziomie, aby zapewnić sobie zdobycie głównych trofeów. Umowa Meksykanina kończy się właśnie pod koniec tego roku.

„[W zespole] zazwyczaj jeden z kierowców jest wolniejszy, a w tym przypadku Pérez jest wolniejszy niż Max. To ostatnio było dosyć oczywiste” – powiedział Häkkinen dla Unibet.

„Jeśli wolniejszy zespołowy kolega akceptuje sytuację, jest w stanie dobrze komunikować się z mediami i zespołem, potrafi rozwijać samochód, jest zmotywowany i może utrzymać się w odległości trzech lub czterech dziesiątych sekundy od szybkiego partnera; nie sądzę, że to jest zła sytuacja. Myślę, że takie coś jest w porządku. Ale jeśli kolega zaczyna narzekać, oskarża zespół o dostarczenie mu złego samochodu, nie jest zmotywowany, a wyniki wahają się… To nie jest dobre dla zespołu. Wtedy stajnia musi dokonać zmian”.

„Wiem, że posiadanie meksykańskiego kierowcy jest ważne dla Red Bulla. Meksyk to duży rynek, który ma wpływ. Ostatecznie jednak jako kierowca jesteś tu, aby ścigać się, osiągać dobre wyniki i szybciej rozwijać samochód. Nie możesz polegać tylko na jednym kierowcy. Musisz mieć dwóch zawodników na pewnym poziomie, aby rozwijać bolid. Czy przyszłość Péreza jest w Red Bullu? Uważam, że to jest mało prawdopodobne”.

Źródło: Unibet International

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze