Brown: Jestem pewny naszej relacji z Lando

Zak Brown, dyrektor generalny McLarena, oświadczył, że dołoży wszelkich starań, aby zatrzymać Lando Norrisa w zespole Formuły 1. Niezależnie od idącej za tym kwoty.

Kwestia zainteresowania Norrisem przez inne zespoły przewija się już od kilku lat. Najbardziej widoczny jest jednak Red Bull, którego doradca Helmut Marko przyznał kiedyś, że jego zdaniem Norris jest obecnie najlepszym kierowcą młodego pokolenia i swoim sposobem bycia idealnie wpisałby się w dynamikę zespołu. W minionym roku Norris odnotował spore sukcesy w swojej karierze.

Mimo, że brytyjski kierowca przygotowuje się do swojego szóstego sezonu w Formule 1 i nadal nie odniósł zwycięstwa, nie ulega wątpliwości, że jego występy w odchodzącym na emeryturę MCL60 były imponujące. Norris aż osiem razy zdobył miejsce na podium, a w drugiej połowie sezonu zdołał zgromadzić najwięcej punktów spośród wszystkich kierowców, ustępując jedynie Maxowi Verstappenowi. Dodając do tego trudny sezon dla Sergio Péreza i narastające wątpliwości co do zatrzymania go w zespole, w mediach zawrzało od spekulacji na temat chęci przejęcia 24-latka przez austriacką stajnię. Zak Brown absolutnie nie obawia się krążących plotek.

„Wierzę, że niezależnie od tego, czy chodzi o pracowników, kierowców, sponsorów – naszym zadaniem jest zaopiekować się nimi i sprawić, aby chcieli być w McLarenie” – Brown powiedział mediom w związku z doniesieniami Red Bulla o zainteresowaniu Norrisem. „Dlatego skupiam się na tym, aby McLaren był najlepszym miejscem, w którym ludzie chcą z nami przebywać. Ponieważ ostatecznie nie możesz kontrolować zewnętrznego podejścia do tych różnych ludzi”.

Kontrakt Norrisa wygasa wraz z końcem przyszłego roku. Do tego czasu Brown uważa, że nie ma powodów do obaw: „Jestem pewien, że relacje, które mamy z Lando [pozostają silne]. Wiem, że jest bardzo podekscytowany nadchodzącym rokiem i był pod wielkim wrażeniem tego, co zobaczył w drugiej połowie ubiegłego roku”.

„[Lando] uwielbia pracować z Andreą i wszystkimi członkami zespołu. Jedyne, co musimy robić, to zapewniać mu środowisko, w którym chce przebywaćMarzeniem jest wspólne wygrywanie wyścigów i mistrzostwo świata i myślę, że Lando jest gotowy, aby osiągnąć to razem z nami”.

Źródło: motorsport.com, gpfans.com, f1i.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze