Schumacher: Haas powinien zatrudnić Szafnauera

Były kierowca Formuły 1 Ralf Schumacher uważa, że najlepszym wyborem na miejsce nowo utworzonej roli dyrektora operacyjnego w zespole Haas jest Otmar Szafnauer.

59-latek jest związany z Formułą 1 od 1998 roku, gdy został dyrektorem operacyjnym zespołu British American Racing – obecnego Mercedesa-AMG. Rumun następnie pracował dla Hondy, Force India, Astona Martina oraz Alpine, skąd odszedł w połowie sezonu 2023 i od tamtej pory pozostaje niezwiązany z żadnym zespołem F1.

Według zwycięzcy sześciu wyścigów Grand Prix, Szafnauer jest idealnym kandydatem do roli podlegającej nowemu szefowi zespołu Haas Ayao Komatsu.

„Otmar jest dobrze znany w Formule 1 i ma wiedzę” – powiedział Niemiec. „Wiedza techniczna to jedno, ale znajdowanie światłych umysłów – czasem na uczelniach – to coś innego”.

„Ta dalekowzroczność i zatrudnianie nowych osób, które wyniosą zespół wyżej, to umiejętności, na których mógłbym polegać w przypadku Otmara. Nie wyobrażam sobie, aby Mattia Binotto robił coś podobnego”.

Schumacher zwrócił uwagę również na to, że Szafnauer ma bogate doświadczenie w zarządzaniu mniejszymi zespołami w stawce F1: „Co miałoby na celu wzięcie kogoś, kto wcześniej miał pod sobą tysiąc ludzi? Nie będzie mu łatwo”.

Źródło: motorsportweek.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze