Domenicali broni decyzji Formuły 1 o odrzuceniu kandydatury Andrettiego

Dyrektor generalny Formuły 1, Stefano Domenicali, powiedział, że sport zrobił wszystko poprawnie, odrzucając wniosek na dołączenie zespołu Andretti do F1 jako jedenasty zespół.

W zeszłym miesiącu ogłoszono, że zgłoszenie Andrettiego zostało odrzucone. Argumentowano, że marka Andrettiego nie jest wystarczająco znana, podważyła ich potencjalną konkurencyjność i twierdziła, że korzyści z dodania jedenastego zespołu są niewystarczające. Wcześniej FIA zatwierdziła kandydaturę, odrzucając po drodze innych wnioskujących.

Jak stwierdził Domenicali podczas rozmowy z interesariuszami, jedenasty zespół jest kwestią związaną z obowiązującym Porozumieniem Concorde.

„Dotyczy to wspólnej pracy, którą trzeba wykonać między FIA a FOM w odniesieniu do różnych rodzajów ocen, które musimy przeprowadzić” – mówił Domenicali. „Jeśli chodzi o to, co się stało, myślę, że wykonano wszystko według procesu, a wynik został odpowiednio przedstawiony”.

„Co do przyszłości, to kwestia dyskusji z zespołami, z odpowiednimi propozycjami komercyjnymi i technicznymi, które będą omawiane w tym roku”.

Obowiązujące Porozumienie Concorde wygasa pod koniec 2025 roku, tuż przed wdrożeniem w życie nowych przepisów dotyczących jednostek napędowych. Domenicali dodał, że nadchodzące negocjacje między zaangażowanymi stronami będą łatwe.

„Oczekujemy, że w najbliższej przyszłości zajmiemy się odnowieniem Porozumienia Concorde z zespołami. Nasze zdanie, które jest w zasadzie podzielane przez zespoły, jest takie, że to porozumienie tym razem nie będzie wymagało istotnych zmian”.

„Zatem naprawdę niedługo poruszymy ten temat. Mieliśmy priorytet, aby przed końcem sezonu zakończyć rozmowy dotyczące przepisów i innych spraw związanych z pozostałymi kwestiami, które trzeba było rozwiązać wcześniej. Teraz zbliżamy się do czasu, kiedy rozpoczniemy tę dyskusję, co się wydarzy w najbliższej przyszłości”.

Źródło: racefans.net

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze