Piastri z pierwszym podium w tym sezonie

Oscar Piastri po Grand Prix Monako był zadowolony z wywalczenia swojego pierwszego podium w tym sezonie. Kierowca zajął drugie miejsce, ulegając jedynie startującemu z pole position Charlesem Leclerkiem, który zamienił to na pierwsze zwycięstwo na domowym torze.

Piastri, który ustawił się obok Leclerca w pierwszym rzędzie, przez większą część wyścigu utrzymywał się w niewielkiej odległości względem Monakijczyka. Pod koniec zmagań stracił dystans względem Leclerca i musiał bronić się przed Carlosem Sainzem Jr i Lando Norrisem, jednak ostatecznie dowiózł do mety drugą lokatę.

„[To był] trudny wyścig” – powiedział Piastri po wyścigu. „Tempo na początku było niewiarygodnie wolne. Miałem jedną małą szansę przed tunelem, ale nie miałem wystarczająco małego samochodu, aby zmieścić się w luce”.

„Dziękuję całemu zespołowi. To był świetny weekend i miło było w końcu dowieźć ten wynik. Czuję, że byliśmy bardzo mocni przez kilka ostatnich weekendów, ale tak naprawdę nie mieliśmy wyników, aby to pokazać, więc miło jest mieć podium i to jeszcze na dodatek w takim miejscu”.

Australijczyk dodał również, że trzeba się cieszyć z tego weekendu, ponieważ zwycięzca Leclerc był świetnie dysponowany przez wszystkie dni w Monako.

„Charles był mega przez cały weekend i był szybki od pierwszego okrążenia. Myślę, że trzeba było czegoś wyjątkowego w kwalifikacjach, aby ich wyprzedzić. Szansa była prawie na wyciągnięcie ręki, ale wymagałoby to prawdopodobnie najlepszego okrążenia w moim życiu. Jestem zadowolony z drugiego miejsca, to dobry wynik dla zespołu. Naprawdę się z tego cieszę”.

Źródło: formula1.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze