Verstappen chce zmian w układzie toru w Monako: Wyścigi tutaj są nudne

Max Verstappen nie krył poirytowania niedzielnym wyścigiem o Grand Prix Monako. Holender po starcie z szóstego miejsca dojechał do mety na tej samej pozycji i jak podkreślił – cały wyścig był dla niego nudny ze względu na ograniczone możliwości wyprzedzania.

Kierowca Red Bulla we wcześniejszych latach zwracał uwagę, że układ ulicznego toru w Monako ogranicza możliwości wyprzedzania, przez co wyścig ulicami księstwa jest zwykle procesją. Nie inaczej było podczas tegorocznej edycji, gdzie pierwsza dziesiątka kierowców dojechała do mety na tych samych pozycjach, na których wystartowała.

Dodatkowo czerwona flaga na samym początku spowodowała, że kierowcy mogli zmienić opony, a to oznaczało, że praktycznie nie muszą odwiedzać kolejny raz swoich mechaników przed garażami. Verstappen był jednym z nielicznych zawodników, którzy na dystansie wyścigu zmieniali opony, aby zaryzykować i być może różnicą w tempie przeskoczyć o kilka pozycji do przodu.

Tak się jednak nie stało i trzykrotny mistrz świata F1 zanotował drugi najgorszy wynik w sezonie 2024 F1, dojeżdżając na metę na szóstym miejscu: „Po czerwonej fladze nasza strategia była zrujnowana, ponieważ musieliśmy założyć pośrednie opony do końca, a wszyscy mieli darmowy postój, co oznaczało, że musieliśmy dużo bardziej oszczędzać opony” – wyjaśnił Verstappen. „Po prostu próbowałem dotrzymać kroku George'owi, ale straciliśmy tempo, próbując zarządzać oponami. To oczywiście dość nudne – jazda na prostych w niektórych miejscach ze wciśniętym do połowy gazem, bieg wyższy niż zwykle i cztery sekundy wolniejszego tempa, więc to nie jest prawdziwe ściganie”.

Kierowca Red Bulla uważa, że dobrze by było wprowadzić zmiany w układzie legendarnego toru i podnieść poprzez to emocje w niedzielnym wyścigu: „Najpierw chciałbym zobaczyć, czy istnieją takie możliwości, może zmienić kilka rzeczy, ponieważ dzięki temu emocje mogą być dużo lepsze. Ogólnie weekend [tutaj] jest naprawdę fajny, tylko niedziela jest niestety trochę nudna, ale sceneria i tak jest świetna. Jeśli uda nam się znaleźć sposób na lepsze ściganie, to dlaczego nie? To byłoby moje preferowane rozwiązanie”.

„Tak [w przypadku zmian układu], ponieważ w tej chwili nie można wyprzedzać. Jeśli zapytają mnie o opinię [w sprawie zmian], spróbuję zobaczyć, co jest możliwe, ale zależy to również od dróg, którymi będziesz jeździć”.

Źródło: motorsport.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze