Marchionne: Odrobimy stratę do Mercedesa

Marchionne: Odrobimy stratę do Mercedesa Ferrari

>Drobne i niedrogie części zdecydowały o tym, że Sebastian Vettel utracił bardzo ważne punkty w walce z Lewisem Hamiltonem i prawdopodobnie przegrał mistrzowski tytuł. Sergio Marchionne i tak wierzy w pozytywne zakończenie tego sezonu.

Wypadek w Singapurze, defekty techniczne w Malezji i Japonii – Sebastian Vettel był pechowcem w trzech ostatnich Grand Prix tego sezonu i prawdopodobnie oddał tym samym mistrzowski tytuł Lewisowi Hamiltonowi. Na torze Suzuka uszkodzony został przewód zapłonowy w samochodzie Niemca, który jest wydatkiem rzędu 59 euro.

„To była techniczna błahostka, która kosztowała nas miliony euro” - skarżył się Marchionne w rozmowie z włoską telewizją CNBC. „To jest problem, który od pewnego czasu ignorujemy, ponieważ dotychczas nie odgrywał on dużej roli” - odniósł się do krytyki kontroli jakości w Scuderii Ferrari.

„W przypadku tych trzech sytuacji przekonaliśmy się o ogromnym znaczeniu jakości, która przekłada się na formę. Będziemy szukać rozwiązań. Jestem całkowicie pewny, że nie powtórzymy tych błędów w kolejnych wyścigach. Dla nas ten sezon nie jest jeszcze stracony. Mamy jeszcze trochę do zrobienia. Nie wierzę w pech i dlatego ważne jest, aby – tak jak do tej pory - wierzyć w siebie. Jestem zadowolony z tego, co osiągnął team. Jestem przekonany, że w trakcie nadchodzących czterech wyścigów jesteśmy w stanie odrobić stratę do Mercedesa” – dodał prezes Ferrari.

Rozczarowanie ostatnimi wynikami wydaje się być tak samo duże jak optymizm na resztę nadchodzących Grand Prix - „Bez bycia aroganckim: nasz samochód jest na co najmniej takim poziomie jak Mercedes” - zakończył Marchionne.

Źródło: motorsport-total.com

Maja Kozłowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka