Rotenberg: Decyzja Williamsa nie zależy od nas

Rotenberg: Decyzja Williamsa nie zależy od nas Williams/LAT Photo

Współzałożyciel rosyjskiego banku SMP Borys Rotenberg stwierdził, że stara się pomóc w zapewnieniu Siergiejowi Sirotkinowi miejsce w zespole Formuły 1 Williams, lecz nie będzie mieć wpływu na ostateczną decyzję ekipy.

Od czasu posezonowych testów na torze Yas Marina, Sirotkin jest domniemanym faworytem do ostatniego wolnego miejsca na sezon 2018. Karierę Rosjanina wspiera bank SMP, który miał zaoferować ekipie 13 milionów euro za zatrudnienie swojego kierowcy.

„Nie lubię mówić o sprawach, które nie są oficjalnie potwierdzone. Staramy się robić wszystko, co w naszej mocy, ale decyzja po prostu nie zależy od nas” – powiedział Rotenberg. „Najważniejsze, że Williams rozumie nasz punkt widzenia, lecz niezależnie od niego Siergiej i tak zasługuje na wejście do F1 – był najlepszy podczas testów, szybszy od Kubicy i na poziomie Strolla – a teraz mamy okazję na umieszczenie go w samochodzie na przyszły sezon”.

Williams zdecydował się odłożyć decyzję o składzie kierowców do stycznia. Sugeruje się, że w przypadku problemów z podpisaniem kontraktu z Sirotkinem, zapasowym kandydatem byłby Daniił Kwiat.

Źródło: soymotor.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka