Kubica: Wracam na stałe do paddocku F1

Kubica: Wracam na stałe do paddocku F1 Williams Racing

Po siedmiu latach przerwy, Robert Kubica powróci do pracy w Formule 1. Polak będzie pełnił w tym sezonie rolę kierowcy rezerwowego oraz testowego w zespole Williamsa, wspomagając ekipę w rozwoju samochodu dla kierowców wyścigowych Lance’a Strolla i Siergieja Sirotkina.

„Powracam do Formuły 1 w innej roli niż ta kierowcy wyścigowego, ale powracam na stałe do paddocku F1 i nie mogę się tego doczekać” – powiedział Kubica przed inauguracją nowego samochodu Williamsa w Londynie. „To będzie interesujące przeżycie, powrócić do niektórych znanych mi miejsc, związanych z różnymi emocjami i różnymi momentami mojego życia”.

„Obserwowanie, jak inni się ścigają, może być czasem trudne, ale ja będę pełnić w tym roku inną rolę. Z pewnością czeka nas ciężki sezon, z wieloma wyścigami i zadaniami do wykonania. Muszę wykonać dla zespołu najlepszą możliwą robotę, zatem zacznijmy!”

Polak ma wziąć udział w przedsezonowych testach na torze w Barcelonie, jak i w trzech sesjach treningowych na przestrzeni sezonu – w Hiszpanii, Austrii oraz Abu Zabi.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Williamsa

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka