Tost: Trzy silniki na sezon to szaleństwo

Tost: Trzy silniki na sezon to szaleństwo Roksana Ćwik/ŚwiatWyścigów.pl

Szef zespołu Toro Rosso Franz Tost uważa, że zaostrzenie przepisów Formuły 1 dotyczących wykorzystania układów napędowych w trakcie sezonu nadeszło zbyt wcześnie i jego zespół może rozważyć wykorzystanie dodatkowego silnika, niezależnie od niezawodności.

„W ubiegłym roku producenci próbowali wykonać mniej wyścigów na czterech silnikach, a teraz mamy więcej wyścigów i mniej silników” – stwierdził Tost. „Mogę powiedzieć jedynie, że te przepisy to czyste szaleństwo. Ferrari się nie zgodziło [pozostać przy czterech silnikach], kiedy inni tego chcieli, bo postrzegają w tym swoją przewagę. Skoro takie są przepisy, musimy z tym żyć”.

„Nie wiem ile wykorzystamy silników. Zaczynają one tracić moc po przejechaniu stu-dwustu kilometrów, zatem nadejdzie moment, w którym trzeba będzie zastanowić się, czy rozpakowanie kolejnego nie jest bardziej opłacalne”.

Zespół Toro Rosso korzysta w tym sezonie z jednostek napędowych Hondy, lecz podobny pogląd w sprawie opłacalności wykorzystania silnika spoza alokacji wyraził również szef programu Renault Cyril Abiteboul.

Źródło: motorsport.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka