Alonso: Jesteśmy na małym pole position

Alonso: Jesteśmy na małym pole position McLaren

Fernando Alonso był bliski awansu do sesji Q3 podczas sobotnich kwalifikacji do Grand Prix Niemiec Formuły 1. Kierowca McLarena jest zadowolony ze swojej pozycji, a także z rozwoju samochodu.

„Z pewnością jestem zadowolony z 11. miejsca, bo to małe pole position w grupie zespołów środka stawki” – powiedział Hiszpan. „Wystartujemy jutro na nowych oponach naszego wyboru, zatem mamy znakomitą szansę na zdobycie punktów, bo już jesteśmy blisko pierwszej dziesiątki. Walka będzie zacięta, ale w niedzielę zwykle zyskujemy nieco względem rywali, więc postaramy się o jak najlepszy wynik”.

„Co prawda skorzystaliśmy na tym, że [Lewis] Hamilton i [Daniel] Ricciardo nie przystąpili do sesji, ale jest jasne, że mieliśmy dobre kwalifikacje. Samochód jest coraz lepszy, a nowe części pozytywnie wpływają na nasze osiągi. Wszyscy robią jednak postępy, zatem pozostajemy mniej więcej w tym samym miejscu względem rywali. Idziemy jednak we właściwym kierunku i miejmy nadzieję będziemy mogli wprowadzać większe poprawki w kolejnych wyścigach”.

Alonso wypowiedział się również o swoim zespołowym koledze Stoffelu Vandoornie, który zakwalifikował się na 14. pozycji: „Potrzebujemy obu kierowców w punktach, zatem musimy znaleźć problem z samochodem Stoffela. Już drugi wyścig widzimy, że coś jest nie tak i jego samochód ma mniej docisku niż powinien”.

Źródło: mclaren.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka