Sauber planuje agresywną rozbudowę

Sauber planuje agresywną rozbudowę Tomasz Kubiak/ŚwiatWyścigów.pl

Jak zdradził dyrektor techniczny Simone Resta, zespół Formuły 1 Sauber może w najbliższej przyszłości zwiększyć liczbę swoich pracowników o jedną trzecią.

Właścicielem szwajcarskiej ekipy jest obecnie firma Islero Investment, której szef Pascal Picci postawił niedawno za cel czwarte miejsce w klasyfikacji konstruktorów w przyszłorocznym sezonie. Zespół pozyskał w tym roku sponsora tytularnego w postaci Alfy Romeo oraz odświeżył swoje relacje z Ferrari, czego efektem jest bliższa współpraca technologiczna.

Efekty zmian są widoczne gołym okiem – zespół zdobył w tym sezonie więcej punktów niż przez ostatnie dwa lata i utrzymuje tendencję wzrostową, a pomóc w tym mają kolejne inwestycje.

„Mamy obecnie ponad 400 pracowników, a plan zakłada zwiększenie tej liczny o jedną trzecią” – powiedział Resta. „Musimy dalej rosnąć i wzmocnić nasze zasoby ludzkie. Z pewnością nie jesteśmy tam, gdzie byśmy chcieli, zatem musimy się poprawić i wprowadzić zmiany”.

„Każde miejsce jest inne i potrzebuje czegoś innego. Mam nadzieję, że wspomogę zespół swoim doświadczeniem. Jestem tu bardzo krótko [od czerwca], zatem wciąż uczę się tutejszego środowiska, kolegów i procedur. Zamierzam jednak dać z siebie wszystko i nie mogę doczekać się dalszej współpracy”.

Źródło: racer.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka