Massa rozczarowany wypowiedzią Strolla

Massa rozczarowany wypowiedzią Strolla Tomasz Kubiak/ŚwiatWyścigów.pl

Szykujący się do swojego debiutu w Formule E Felipe Massa powiedział, że czuł się rozczarowany wypowiedzią Lance’a Strolla, z którym ścigał się podczas swojego ostatniego sezonu w Formule 1 z zespołem Williams.

„Wiele dla niego zrobiłem, wszystko z pokorą” – powiedział Brazylijczyk. „Gdy go poznałem miał 7 lat, to była przyjemność spędzić z nim czas, próbując mu pomóc. [Podczas debiutanckiego sezonu w F1] miał problemy ze znalezieniem szybkości, ze zrozumieniem samochodu oraz pracy opon, bo miał dopiero 18 lat. Cały czas byłem w pobliżu i wiele rozmawialiśmy, próbowałem mu pomóc bardziej niż kiedykolwiek widziałem. Nawet [Michael] Schumacher, który był dla mnie mistrzem, nie zrobił dla mnie tyle, co ja chciałem dla niego. Byłem więc rozczarowany [po przeczytaniu komentarzy], bo nie tak to sobie wyobrażałem. Nie mam jednak z tym problemu”.

Massa ustaje również w swoich przekonaniach, że Williams popełnił błąd łącząc Strolla z Siergiejem Sirotkinem: „[Stroll] dołączył do zespołu dzięki pieniądzom, jakie ze sobą wnosił, a kiedy ja odszedłem, wzięli kolejnego kierowcę, który wnosił ze sobą budżet. Nie próbowali zatrudnić najlepszego możliwego kierowcy”.

Źródło: motorsport.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka