Räikkönen: Nie mam obaw przed powrotem do Saubera

Räikkönen: Nie mam obaw przed powrotem do Saubera Ferrari

Kimi Räikkönen przyznał, że nie obawia się powrotu do zespołu Saubera, w którym rozpoczął swoją karierę w Formule 1. Po tegorocznym Grand Prix Włoch Ferrari potwierdziło, że miejsce Räikkönena zajmie obecny kierowca ekipy Sauber – Charles Leclerc.

„Wciąż lubię jeździć i to jest jedyny powód, dla którego będę kontynuować karierę w przyszłym roku. W Sauberze mogę skupić się na tym, co kocham – na jeżdżeniu” – stwierdził Räikkönen.

Mistrz świata z 2007 roku, nie martwi się pozycją Saubera, który znajduje się dolnej części klasyfikacji generalnej konstruktorów: „Mam nadzieję na dobrą zabawę, więc dlaczego powinienem się martwić dołączeniem do nich [Saubera]? Moim celem jest im pomóc, odnieść sukces i dobrze się bawić. Kiedy wróciłem do Formuły 1 z Lotusem, ludzie mówili, że popełniam błąd i nie mogłem nic z tym zrobić. Los potoczyły się jednak inaczej. To może się powtórzyć”.

Źródło: planetf1.com

Dariusz Szymczak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka