Sirotkin: Pozostanie w F1 na drugi sezon wydawało się oczywiste

Sirotkin: Pozostanie w F1 na drugi sezon wydawało się oczywiste Williams Racing

Siergiej Sirotkin powiedział, że niemal do samego końca sezonu 2018 Formuły 1 był przekonany o tym, że pozostanie na kolejny rok w zespole Williams. Brytyjska ekipa zdecydowała się całkowicie zmienić skład kierowców, zatrudniając George’a Russella i Roberta Kubicę.

„Miałem dużą nadzieję [na drugi sezon] i wydawało się, że tak właśnie będzie” – powiedział Rosjanin. „Przez dłuższy czas wydawało się to oczywiste. F1 to jednak trudny świat. Sukces wymaga tutaj spełnieniu bardzo wielu warunków, na które kierowca nie ma większego wpływu”.

„W ubiegłym tygodniu mieliśmy kilka spotkań, które dawały do zrozumienia, że negocjacje nie szły po naszej myśli. SMP Racing chciało być profesjonalne i nie akceptowało pewnych rzeczy, co stanowiło jasny sygnał, że nic z tego nie wyjdzie. Cały czas miałem jednak nadzieję na to, że coś się zmieni, ale tak nie było”.

23-latek zdobył jeden punkt w swoim debiutanckim sezonie w F1 i pokonał swojego zespołowego partnera Lance’a Strolla w ośmiu z siedemnastu wyścigów, które obaj ukończyli.

Źródło: motorsport.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka