Mistrz Supercup Larry ten Voorde odnosi gładkie zwycięstwo w Monte Carlo

Larry ten Voorde, aktualny mistrz międzynarodowego markowego pucharu Porsche Mobil 1 Supercup, w drugiej rundzie w Monte Carlo (Monako) zaprezentował się z najlepszej strony. Holender w barwach ekipy GP Elite wygrał wyścig na legendarnym torze Formuły 1 z przewagą prawie 5 s. Dla odmiany walka o drugie miejsce toczyła się aż do ostatniej chwili. Ostatecznie, po 17 okrążeniach, zajął je Francuz Dorian Boccolacci z zespołu Martinet by Alméras, który przekroczył linię mety o mniej niż 0,5 s przed Niemcem, Juniorem Porsche, Laurinem Heinrichem z SSR Huber Racing. Drugie zwycięstwo w Monako odniesione w ciągu 2 lat sprawiło, że ten Voorde zastąpił na szczycie klasyfikacji generalnej pucharu Dylana Pereirę (BWT Lechner Racing). Luksemburczyk zajął czwarte miejsce, przed swoim brytyjskim kolegą z drużyny Harrym Kingiem.

„To wydawało się proste, ale wcale tak nie było – przez cały dystans musiałem być całkowicie skoncentrowany i starać się jechać tak czysto, jak to tylko możliwe” – powiedział Larry ten Voorde. Później Holender miał jeszcze inny „problem” – czekał go obowiązkowy udział w oficjalnej gali zwycięzców. „Muszę teraz znaleźć czarny garnitur. Pomyślałem, że lepiej nie zapeszać, więc go ze sobą nie zabrałem”.

Dorian Boccolacci był ze swojego drugiego miejsca bardziej niż zadowolony. Dzięki bezbłędnej jeździe udało mu się odeprzeć ataki Laurina Heinricha. „W zeszłym roku zająłem w Monako trzecie miejsce, teraz drugie. Więc w przyszłym roku powinienem wygrać” – śmiał się Francuz.

Jedynie na początku Boccolacci miał pewne trudności. „W sprincie do pierwszego zakrętu prawie wyprzedziłem Doriana, atakując go z boku. Musiałbym jednak jechać po brudnej stronie odcinka w drodze do kasyna, a nie chciałem ryzykować” – powiedział Laurin Heinrich, opisując krytyczny moment rywalizacji. 20-latek z Niemiec powstrzymał się i nie miał już później żadnych sensownych szans na wyprzedzenie konkurenta.

Bastian Buus przekroczył linię mety na dziewiątym miejscu jako najszybszy debiutant. Tym wynikiem kierowca BWT Lechner Racing z Danii świętował swoje drugie zwycięstwo w kategorii debiutantów Supercup. Również po raz drugi z rzędu trofeum w klasie ProAm powędrowało do Norwega Roara Lindlanda z zespołu Pierre Martinet by Alméras.

„Jestem pod wrażeniem dyscypliny, jaką zaprezentowali kierowcy Supercup, aby sprostać wyzwaniom tego trudnego toru. Nikt nie porywał się tu na nieprzemyślane manewry wyprzedzania. Zwłaszcza liderzy nie popełnili najmniejszego błędu” – podsumował Oliver Schwab, menedżer projektu Porsche Mobil 1 Supercup. Tylko jeden poślizg tuż po starcie skłonił organizatorów do zarządzenia krótkiej fazy samochodu bezpieczeństwa; porządkowi sprawdzili wówczas stan barierek w miejscu zdarzenia.

Kolejna runda międzynarodowego pucharu markowego Porsche z udziałem 911 GT3 Cup o mocy około 375 kW (510 KM) odbędzie się na torze Formuły 1 Silverstone w Wielkiej Brytanii (1-3 lipca 2022 r.).

Wynik drugiego wyścigu Porsche Mobil 1 Supercup 2022, Monte Carlo (MC)
1. Larry ten Voorde (Holandia/Team GP Elite), 28:30,987 min
2. Dorian Boccolacci (Francja/Martinet by Alméras), +4,647 s
3. Laurin Heinrich (Niemcy/SSR Huber Racing), +5,105 s
4. Dylan Pereira (Luksemburg/BWT Lechner Racing), +5,630 s
5. Harry King (Wielka Brytania/BWT Lechner Racing), +6,330 s
6. Michael Ammermüller (Niemcy/SSR Huber Racing), +13,084 s

Klasyfikacja Porsche Mobil 1 Supercup 2022 po 2 z 8 wyścigów:
1. Larry ten Voorde (Holandia/Team GP Elite), 45 punktów
2. Dylan Pereira (Luksemburg/BWT Lechner Racing), 39 punktów
3. Laurin Heinrich (Niemcy/SSR Huber Racing), 31 punktów
4. Dorian Boccolacci (Francja/Martinet by Alméras), 30 punktów
5. Harry King (Wielka Brytania/BWT Lechner Racing), 29 punktów

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze