Broniszewski wśród zdobywców pole position

Michał Broniszewski, Davidei Rigon i Miguel Molina wywalczyli pole position do 12-godzinnego wyścigu na torze Yas Marina. Załoga Ferrari zespołu Kessel Racing pokonała Alexandr’a Cougnauda, Scotta Andrewsa i Adriena Chile w Ligierze od Graff Racing.

Kwalifikacje były podzielone na trzy 15-minutowe segmenty, w trakcie których trójka kierowców starała się uzyskać najlepsze możliwe czasy. O ustawieniu na starcie decydowała średnia najlepszych rezultatów załogi.

Choć podczas swojego przejazdu Broniszewski popisał się dalekim od ideału wynikiem 2:11,207, Rigon oraz Molina uzyskali czasy odpowiednio 2:08,460 i 2:08,683, co pozwoliło załodze #11 awansować na pierwsze miejsce ze średnią 2:09,450.

Broniszewski i Rigon powtórzyli zatem swój kwalifikacyjny sukces sprzed roku, kiedy to ich zespołowym kolegą był Giaccomo Piccini.

Zespół Graff Racing #9 przegrał pole position o 0,034 sekundy, lecz zajął pierwsze miejsce w klasie LMP3 Pro-Am. Trzecie miejsce zajął zespół Ultimate #17 w innym Ligierze, a drugi rząd uzupełni ekipa TF Sport, reprezentująca Aston Martina.

12-godzinna rywalizacja na torze Yas Marina będzie podzielona na dwa 6-godzinne segmenty. Pierwszy z nich rozpocznie się w sobotę o godzinie 6:10 polskiego czasu.

Wyniki kwalifikacji

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1