Reinke: Puchar Świata GT powinien pozostać w Makau

Szef programu wyścigów klienckich Audi Chris Reinke uważa, że Puchar Świata GT powinien nadal być organizowany na torze ulicznym w Makau, pomimo chaosu organizacyjnego i karamboli, jakie zdominowały ostatnie dwie edycje.

W sezonie 2015 kierowcy pokonali zaledwie dwa okrążenia wyścigowe, a zdobywcą pucharu został Laurens Vanthoor, pomimo że nie dojechał on do mety, a zakończył rywalizację na dachu. W minionym listopadzie nagłówki zdominował natomiast karambol w wyścigu kwalifikacyjnym, który wyeliminował niemal połowę stawki.

Reinke przeciwstawił się fali krytyki wobec wydarzenia, twierdząc że producenci i zespoły powinny rozumieć ryzyko związane z jednorazowym wyścigiem wysokiego szczebla.

„Mam jasny pogląd na to” – powiedział. „To unikalne wydarzenie, które nie jest częścią żadnego cyklu i służy tym samym za najlepszy wyścig GT3. Według nas, Makau to odpowiednie na to miejsce, a samo wydarzenie jest niesamowite”.

„Jadąc do Makau, wszyscy wiedzą jakie jest ryzyko – my z pewnością jesteśmy go świadomi w chwili, gdy umieszczamy swoje zgłoszenie i wszyscy powinni myśleć tak samo. To miejsce jest z tego znane i stanowi wyzwanie, które można podjąć, ale i również z niego zrezygnować”.

Źródło: sportscar365.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1