Polacy znów w Super Trofeo

Na torze Yas Marina w Abu Zabi wystartował kolejny sezon markowych serii Lamborghini Super Trofeo. Wśród czternastu załóg, dwie wystawi polska ekipa GT3  Racing z trzema rodakami w składzie.

Bliskowschodnia edycja serii Super Trofeo to czwarta, po Europie, Azji i Północnej Ameryce rywalizacja pucharowych Lamborghini.  Wprowadzona rok temu, w praktyce stanowi zimowe preludium do serii kontynentalnych pozwalające przygotować się do zasadniczej części sezonu. Podobnie jak rok temu, tegoroczny sezon stanowią trzy odsłony serii: runda na Yas Marina oraz dwie w Dubaju w dniach 16-17 lutego i 2-3 marca, przy czym finałowa odbędzie się na wydłużonej wersji toru Dubai Autodrome.

Do walki w Abu Zabi, pośród łącznie 14 ekip stanęły dwa Huracány znanego już ze startów w Super Trofeo, rzeszowskiego zespołu GT3 Poland.  W samochodzie nr 67 samodzielnie startuje triumfator Super Trofeo Europe w klasie AM Andrzej Lewandowski, natomiast dwuosobową załogę nr 51 pod wodzą Bartosza Opioły stanowią Grzegorz Moczulski i Rafał Mikrut.

Konkurentami Polaków są m.in. triumfator ubiegłorocznego World Final Riccardo Agostini w załodze razem z drugim w klasie Pro rywalizacji w Europie i pierwszym w Pro-Am w Azji Rikem Breukersem, a w klasie Pro-Am m.in. Christopher Zöchling w jednym z dwóch Lambo ekipy GDL Racing Middle East czy zwycięzca wyścigu World Final Mark Proto w jednym z dwóch chińskiego FFF Racing.

Rywalizacja pucharowych Lamborghini stanowi część  rozbudowanej imprezy, w której obecne są również bliskowschodnie, pucharowe rywalizacje Toyoty, Porsche i Radicala, a także tamtejszej Formuły 4. Dwa 50-minutowe wyścigi Huracánów zaplanowane są tu na piątek o godzinie 16:40 oraz sobotę o 14:05 czasu polskiego.

Lista startowa Lamborghini Super Trofeo Middle East w Abu Zabi
Terminarz zmagań na torze Yas Marina w dniach 2-3 lutego 2018

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league