Ordóñez podekscytowany nowym GT-R-em

Fabryczny zespół Nissana Team RJN zakończył testy nowej generacji modelu GT-R GT3 we francuskim Le Castellet. O nowym samochodzie w superlatywach wypowiadał się Lucas Ordóñez.

„Gdy otworzy się drzwi, ma się przed oczami zupełnie nowy samochód, nowa jest kierownica, kokpit, deska rozdzielcza, czy pozycja kierowcy” – powiedział Hiszpan, który reprezentuje Nissana od czasu zwycięstwa w GT Academy w 2008 roku. „Uczyniliśmy samochód dużo bardziej przyjaznym dla kierowcy – łatwiej jest dosięgnąć wszystkich przycisków i przełączników, których używamy w trakcie wyścigu. Pozycja za kierownicą także została poprawiona”.

„Zmieniony rozkład masy to znaczący krok do przodu – pomoże nam to uzyskać większą przyczepność mechaniczną w zakrętach, a zatem samochód będzie bardziej zwinny. Przód został przebudowany, aby zrobić z niego większy użytek aerodynamiczny, a chłodnica została przeniesiona w celu poprawy chłodzenia oraz zwiększenia mocy”.

Ordóñez poprowadzi nowego Nissana w tegorocznej Blancpain GT Series Endurance Cup, gdzie jego zmiennikami będą Alex Buncombe i Matt Parry. Zespół RJN wystawi również drugi samochód, w starszej specyfikacji, dla rywalizujących w Silver Cup Ricardo Sancheza, Struana Moore’a i Jordana Witta.

Sezon 2018 Blancpain GT Series Endurance Cup rozpocznie się w weekend 20-22 kwietnia na włoskim torze Monza.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Nissana

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze