Audi zaprezentowało nowe R8 LMS

Podczas salonu samochodowego w Paryżu, Audi zaprezentowało nową wersję swojego popularnego samochodu GT3, która od stycznia zostanie dopuszczona do rywalizacji na torach całego świata.

Audi R8 LMS rywalizuje w klasie GT3 od 2009 roku. Po czterech latach na rynek wypuszczono udoskonaloną wersję Ultra, a od 2015 roku produkowany jest obecny model drugiej generacji, który właśnie doczekał się swojego pakietu ulepszeń.

„Przy tworzeniu wersji Evo skupiliśmy się jeszcze bardziej na potrzebach naszych klientów. Jeszcze przed rozpoczęciem projektowania przeprowadziliśmy wiele rozmów na ten temat z naszymi zespołami” – powiedział szef Audi Sport Customer Racing Chris Reinke.

Producent zapewnia, że przyszłoroczna wersja samochodu będzie łatwiejsza w obsłudze przez nieprofesjonalnych kierowców i cechować się będzie niższymi kosztami utrzymania, ze względu na większą wytrzymałość elementów układu przeniesienia napędu i rzadszą konieczność jego serwisowania. Poprawiono także aerodynamikę i układ chłodzenia, tak by samochód lepiej sprawdzał się w różnych warunkach atmosferycznych.

Pierwsze egzemplarze modelu Evo zostaną dostarczone klientom w listopadzie. Koszt nowego pojazdu to 398 tysięcy euro + VAT. Uaktualnienie będącego już w użyciu samochodu drugiej generacji będzie się wiązać z wydatkiem 28 tysięcy euro + VAT.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Audi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze