Nowe 935 podstawą dla pojazdu kategorii GT2?

Według szefa Porsche Motorsport Franka-Steffena Wallisera, nowa odsłona Porsche 935 może stać się fundamentem dla pojazdu nadchodzącej, nowej klasy GT2.

Wypowiedź ta miała miejsce przy okazji prezentacji nowej odsłony modelu 935 na torze Laguna Seca w USA. Walliser stwierdzi, że choć Porsche nie będzie się starało o homologację 935, wiele jego elementów może zostać wykorzystane przy budowie pojazdu nowej klasy GT: „To prawdziwy samochód wyścigowy. Testowaliśmy go w tunelu aerodynamicznym, wszędzie. […]. Nie będzie problemem zobaczyć pakiet technologii z tego auta w wyścigowym samochodzie GT2. Może pasować”.

Walliser zwraca szczególną uwagę na elementy techniczne modelu 935. Wiele podstawowych technologii, samochód nawiązujący do słynnych "Moby Dicków" z lat 70-tych przejął z drogowego 911 GT2 RS. Wspólny jest tu chociażby podwójnie turbodoładowany silnik o objętości skokowej 3.8 litra i mocy 700 koni mechanicznych.

Choć szef Porsche Motorsport nie udzielił konkretnych informacji, dla fanów wyścigów jest to dość jasny przekaz, że marka przygotowuje samochód do walki w zapowiedzianej na połowę przyszłego roku klasie GT2. Uwagę zwraca tu także pojawienie się na torze Monza nietypowego modelu łączącego cechy wersji GT2 i GT3 RS.

Pesymiści studzą jednak emocje, przypominając, że po raz pierwszy samochód ten widziano już w listopadzie 2017. Możliwe więc, że pod pozorem nadwozia obecnej generacji 911 Porsche testuje technologie przygotowane dla jej następcy.

Tymczasem Porsche już chwali się zainteresowaniem pojazdem przygotowanym tylko do jazdy po torze. Przy planowanej produkcji 77 sztuk wycenionych na ponad 700 tys. Euro każda, w 48 godzin Porsche otrzymało ponad 200 propozycji zakupu. Niektórzy komentatorzy sugerują, że na tej podstawie Porsche może stworzyć całą serię modeli nawiązujących do słynnych pojazdów z przeszłości, z ich udziałem tworząc markowe "dni na torze".

Źródło: Porsche, Sportscar365

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze