W drodze do Oschersleben

Trzecia runda mistrzostw GT, kierowcy wraz z zespołami zmierzają na północ do Motorsport Arena Oschrsleben w Niemczech. To już dziesiąty raz od 1998 seria GT zawita na tym torze.

Konkurencja będzie twardsza niż kiedykolwiek. Silverstone widziało dominacje czeskiego zespołu K plus K Motorsport który za kółkiem swoich Saleenów S7R posadził Karla Wendingera oraz Ryana Sharp, to oni rok temu wygrali wyścig na Oschersleben.

W Adrinie na tradycyjnym wieczornym wyścigu Vitaphone w Maserati MC 12 zaliczyło świetne zwycięstwo dzięki czemu odzyskało prowadzenie w klasyfikacjach kierowców jak i zespołów. W trzeciej rundzie kolejnym ważnym zawodnikiem będą Corvetty Z06. Czy to oznacza że będziemy mieli trzy różne zwycięstwa w trzech wyścigach ? Zespoły posiadające Corvetty są pewne swego wliczając to nowy zespół Luc Alphad Aventures w barwach którego wystąpi Thomas Biagi, wygrał on wyścig w Oschersleben trzy razy - 2003, 2005 i 2007.

Kategoria GT2 będzie jeszcze bardziej profesjonalna i konkurencyjna. Widzieliśmy już dwa wyścigi, w tym dwa zwycięstwa dla Belgijskiego zespołu Prospeed Competition który wystawił Emmanuela Collarda i Richarda Westbrooka za kółkiem Porsche 997 GT3. Niestety wraz z sukcesami przywędrowała do nich także kara wagowa, kierowcy będą musieli wieść z sobą dodatkowe 90kg po trasie w Oschersleben. Dzięki czemu pozostałe 997, Ferrari 430GT2 oraz Hexis Racing AMR z ich Astonen Martinem V8 Vantage mają szanse na wygraną. Największą wiarę w wygraną ma zespół AF Corse’s który ma nadzieje odzyskać prowadzenie w klasie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league