Audi dołącza do grona GT2

Podczas Festiwalu w Goodwood Audi zaprezentowało nową wersję modelu R8. LMS GT2 stało się drugim, po 911 GT2 RS samochodem przygotowanym do startów w tej klasie.

Wersja LMS GT2 jest trzecią i najmocniejszą wyścigową odmianą znanego od 13 lat modelu R8 od Audi. Samochód z silnikiem V10 ma tu 640 KM, czyli o co najmniej 80 więcej od tegorocznej wersji znanej z kategorii GT3.

Mimo tego, bazowa cena nowej wersji jest aż o 80 tys. dolarów tańsza, a to za sprawą mniej rozbudowanej modyfikacji w stosunku do drogowej podstawy. Samochód jest na przykład o 125 kg cięższy od wersji GT3, co daje mu stosunek mocy do wagi na poziomie 2.1 kg/KM.

Pierwsze egzemplarze nowego pojazdu pojawią się u klientów w grudniu. Na torach zobaczymy go dopiero w przyszłym roku, marka nie zamierzając testować pojazdu w wyścigach, gdzie możliwe byłyby jego starty w kategorii otwartej.

W ten sposób Audi stało się drugim oficjalnym producentem samochodów kategorii GT2. Rodząca się w bólach seria tworzona przez SRO Motorsports dotychczas dysponowała jedynie modelem Porsche 911. Jej markową rywalizację na torze będziemy mogli zobaczyć przy okazji nadchodzącego wyścigu 24h Spa.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1