KTM na drodze do GT2?

Włoskie media ujawniły zdjęcia z testów, na których KTM testuje swój nowy samochód wyścigowy. Według obserwatorów, jest to nic innego, jak zapowiadany przez markę model do startów w GT2.

O zainteresowaniu powstającą klasą GT2 austriacki producent mówił już w ubiegłym roku, sugerując właśnie tą klasę jako możliwy kolejny etap w rozwoju marki. Potem jednak cała sprawa przycichła, a klasa wciąż pozostawała niemal pusta, z Porsche jako jedynym producentem realnie zainteresowanym budową takiej wyścigówki.

W ostatnich dniach sytuacja wyraźnie się jednak skomplikowała. Podczas festiwalu w Goodwood, swój pojazd GT2 zaprezentowało Audi, dość niespodziewanie włączając się do gry. W tym samym czasie, na włoskim torze Imola sfotografowany został natomiast model KTM, którego konstrukcja jasno wskazuje klasę, do której miałby trafić.

Oficjalnie KTM nie potwierdził tych informacji, wciąż pozostawiając kibiców w niepewności. Jeśli jednak model widziany na Imola rzeczywiście był tym przygotowanym do startów w GT2, więcej szczegółów poznamy zapewne niedługo, patrząc zarówno na auto, jak i na ujawniony wizerunek.

Jak na razie jednak, zarezerwowana dla mniej profesjonalnych kierowców klasa GT2 ogranicza się tylko do dwóch modeli, Porsche 911 GT2 RS i Audi R8 LMS GT2. Tylko ten pierwszy zobaczymy w pokazowym wyścigu zapowiedzianym na weekend Spa 24h, natomiast nowa rywalizacja ma wystartować już w przyszłym roku.

Źródło: momeprom.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league