KTM na drodze do GT2?

Włoskie media ujawniły zdjęcia z testów, na których KTM testuje swój nowy samochód wyścigowy. Według obserwatorów, jest to nic innego, jak zapowiadany przez markę model do startów w GT2.

O zainteresowaniu powstającą klasą GT2 austriacki producent mówił już w ubiegłym roku, sugerując właśnie tą klasę jako możliwy kolejny etap w rozwoju marki. Potem jednak cała sprawa przycichła, a klasa wciąż pozostawała niemal pusta, z Porsche jako jedynym producentem realnie zainteresowanym budową takiej wyścigówki.

W ostatnich dniach sytuacja wyraźnie się jednak skomplikowała. Podczas festiwalu w Goodwood, swój pojazd GT2 zaprezentowało Audi, dość niespodziewanie włączając się do gry. W tym samym czasie, na włoskim torze Imola sfotografowany został natomiast model KTM, którego konstrukcja jasno wskazuje klasę, do której miałby trafić.

Oficjalnie KTM nie potwierdził tych informacji, wciąż pozostawiając kibiców w niepewności. Jeśli jednak model widziany na Imola rzeczywiście był tym przygotowanym do startów w GT2, więcej szczegółów poznamy zapewne niedługo, patrząc zarówno na auto, jak i na ujawniony wizerunek.

Jak na razie jednak, zarezerwowana dla mniej profesjonalnych kierowców klasa GT2 ogranicza się tylko do dwóch modeli, Porsche 911 GT2 RS i Audi R8 LMS GT2. Tylko ten pierwszy zobaczymy w pokazowym wyścigu zapowiedzianym na weekend Spa 24h, natomiast nowa rywalizacja ma wystartować już w przyszłym roku.

Źródło: momeprom.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze