Saleen zaprezentował S1 GT4 Concept

Amerykański producent Saleen zaprezentował w Las Vegas model S1 w wersji GT4. Samochód zadebiutuie w przyszłorocznym Pirelli GT4 America. 

S1 GT4 Concept to druga po pucharowym S1 Cup wersja, którym marka chce ponownie zaistnieć jako producent samochodów wyścigowych. S1 GT4 jest w dużej mierze oparty właśnie na wersji Cup, przejmując z niego między innymi 2.2-litrowy, czterocylindrowy silnik turbo o mocy 450 KM. 

Największe zmiany widać natomiast już na pierwszy rzut oka, gdyż wersja GT4 zyskała pakiet aerodynamiczny z większymi dyfuzorami i nowym tylnym skrzydłem. Od strony technicznej samochód otrzymał także nowy system ABS zgodny z regulaminem SRO dla klasy GT4. Podobnie, jak wcześniejsze modele, samochód będzie budowany w centrali Saleen w Coronie w Kalifornii. 

Pierwsze pojazdy wycenione przez producenta na 225 tys. dolarów za sztukę będą gotowe już w listopadzie. Według Saleena jest to cena konkurencyjna wobec innych pojazdów tej klasy, a przy tym auto w testach było w pełni konkurencyjne wobec najlepszych modeli GT4. Torowy debiut samochodu zaplanowany jest na przyszłoroczny sezon, począwszy od serii Pirelli GT4 America. 

Kalifornijski producent był w przeszłości znany ze startów zmodyfikowanymi Fordami Mustangami w rozmaitych wyścigach GT i długodystansowych oraz produkcji supersportowego modelu S7, także w wersji wyścigowej. W ostatnich latach problemy finansowe marki zatrzymały jednak zarówno jej rozwój, jak i nawet produkcję. Nowe życie firma zyskała dzięki nawiązaniu współpracy z partnerami z Chin, które obecnie są jednym z głównych rynków zbytu marki. 

Źródło: Saleen 

Galeria:

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league