BMW M4 GT3 wyjechało na tor

Nowy samochód GT3 marki BMW przejechał w miniony weekend swoje pierwsze kilometry na torze testowym w ośrodku Dingolfing. Za kierownicą modelu M4 zasiadł fabryczny kierowca niemieckiego producenta Augusto Farfus. Po udanym shakedownie, samochód czeka pierwszy prawdziwy test we Francji.

„To zawsze emocjonujący moment, gdy nowo opracowany samochód wyścigowy BMW wyjeżdża po raz pierwszy na tor” – powiedział szef BMW Motorsport Jens Marquardt. „Tym razem jestem szczególnie dumny. Biorąc pod uwagę trudną sytuację w ostatnich miesiącach, to niesamowite, że zrealizowaliśmy nasz program rozwojowy zgodnie z planem i stosując się do zasad bezpieczeństwa i higieny dotrzymaliśmy pierwotnej daty wyjazdu BMW M4 GT3 na tor”.

Pierwsze nadwozie zostało zmontowane na wiosnę w fabryce w Regensburgu, a gotowy samochód testowy został ukończony sześć tygodni później w warsztacie BMW Motorsport: „Chciałbym podziękować wszystkim, którzy wykazali swoje zaangażowanie i pasję w okresie niezwykłych wyzwań, z jakimi spotkaliśmy się w ostatnich miesiącach. Dzięki bliskiej oraz intensywnej współpracy z BMW M, mogliśmy wykorzystać bazę nowego modelu seryjnego BMW M4 do stworzenia samochodu wyścigowego, który ma wszystko, co potrzeba, aby kontynuować pełną sukcesów historię BMW Motorsport i stać się nową ikoną wyścigów GT”.

Nowe BMW M4 GT3 zastąpi wykorzystywany od 2016 roku model M6 GT3. Podobnie jak model produkcyjny, będzie korzystać z 6-cylindrowego turbodoładowanego silnika M TwinPower, o mocy ponad 500 koni mechanicznych.

Pierwsze wyścigi zaplanowano w charakterze testowym na przyszły rok, z kolei zespoły klienckie będą mogły zakupić samochód przed sezonem 2022.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej BMW

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league