BMW pokazało prototyp modelu M4 GT3

Przy okazji wyścigów MotoGP na torze Red Bull Ring, niemiecki producent BMW zaprezentował światu prototyp swojego nowego samochodu wyścigowego – modelu M4 GT3, który zastąpi wykorzystywane od 2016 roku BMW M6 GT3.

„Nie mogę się doczekać, aby zabrać BMW M4 GT3 na pola startowe” – skomentował fabryczny kierowca BMW Philipp Eng. „BMW M4 GT3 weźmie udział w swoim pierwszym wyścigu w przyszłym roku i będzie mogło dowieść swoich możliwości w warunkach rywalizacji. Jestem przekonany, że ma wszystko, aby kontynuować długą tradycję sukcesów samochodów BMW M”.

Nowy samochód BMW został zaprezentowany w malowaniu kamuflującym – producent twierdzi bowiem, że projekt karoserii nie jest jeszcze finalny i zostanie zaprezentowany w późniejszym terminie, być może przy okazji wrześniowej premiery modelu drogowego M4 Coupe, z którego pochodzi 6-cylindrowy rzędowy silnik z dwiema turbosprężarkami.

Jak już zapowiedziano wcześniej, BMW M4 GT3 będzie testowane w praktyce, przy okazji wybranych wyścigów w 2021 roku, a do klientów trafi przed sezonem 2022.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej BMW

Galeria:

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league