Ferrari 296 GT3 wyjechało na tor

Mające zadebiutować w 2023 roku nowe Ferrari 296 GT3 przejechało we wtorek swoje pierwsze kilometry na torze testowym włoskiej marki w Fiorano. Za kierownicą zasiedli fabryczni kierowcy Alessandro Pier Guidi i Andrea Bertolini.

Aktualny mistrz świata wyjechał na tor jako pierwszy, aby zainaugurować prace rozwojowe nowego samochodu kategorii GT3 – pierwszego w historii Ferrari wykorzystującego 6-cylindrowy silnik i budowanego we francuskim warsztacie Oreca, a nie w Michelotto. Bertolini wsiadł za kierownicę później, a pierwszy dzień jazd testowych był poświęcony nie tylko na wykonywanie pełnych okrążeń, ale również prób na wybranych odcinkach toru, pomiędzy którymi auto sprawdzali technicy.

„Dzisiejszego dnia wyścigi GT stają się częścią naszej przyszłości” – powiedział szef Ferrari Attività Sportive GT Antonello Coletta. „To szczególny moment. Zdecydowaliśmy się przeprowadzić pierwsze testy w Fiorano, bo to nasz dom i pozwala to, by ludzie, którzy pracowali nad tym projektem, również mogli poczuć te szczególne emocje. Samochód ma przed sobą intensywny program testów, ale już pierwsza sesja dostarczyła nam cennych wskazówek”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Ferrari

Galeria:

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze