BMW M4 GT4 oficjalnie zaprezentowane

Niemiecki producent BMW zaprezentował nową generację swojego samochodu GT4, który będzie ścigać się od sezonu 2023. Model BMW M4 GT3 był po raz pierwszy widziany bez kamuflażu towarzyszącego mu podczas testów.

„Podjęliśmy się wyzwania stworzenia następcy niezwykle udanego BMW M4 GT4 pierwszej generacji” – powiedział dyrektor zarządzający BMW M Franciscus van Meel. „Opierając się na szerokim spektrum opinii klientów, naszym doświadczonym zespole i nowym BMW M4 szóstej generacji, mamy szybsze, jeszcze bardziej niezawodne i budzące emocje zupełnie nowe BMW M4 GT4”.

BMW M4 GT4 drugiej generacji jest napędzane przez 6-cylindrowy silnik M TwinPower z bezpośrednim wtryskiem paliwa o objętości 3 litrów i mocy 500 KM. Jest on zespolony z 7-biegową automatyczną skrzynią biegów ZF.

Ciekawostką jest wykorzystanie kierownicy marki Fanatec, znanej z akcesoriów do simracingu. Producent chwali się, że dużo więcej opcji może być teraz regulowane bezpośrednio z poziomu kokpitu, znacząco zmniejszając potrzebę podłączania auta do komputera.

Zanim nowy samochód wejdzie do produkcji w październiku, czekają go jeszcze dwa wyścigi testowe, podczas następnej rundy Nürburgring Endurance Series oraz 24h Portimão. Pierwsi klienci otrzymają swoje auta przed sezonem 2023 za cenę 187 tysięcy euro.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej BMW

Galeria:

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze