Macau GT Cup: Lucas Di Grassi na czele pierwszych kwalifikacji

Brazylijczyk Lucas Di Grassi był najszybszy w pierwszej części kwalifikacji do niedzielnego wyścigu Macau GT Cup. Kierowca Ferrari 458 GT3 pokonał Włocha Edoardo Mortarę i Szwajcara Alexandre Imperatoriego.

Jak widać po wynikach zarówno treningu, jak i piątkowej części kwalifikacji – jak na razie nie ma mocnych na duet Ludasa Di Grassiego i Edoardo Mortary. Tym razem jednak, to startujący w Ferrari 458 Italia GT3 Brazylijczyk, niesamowitym rezultatem 2:22,305 pokonał najlepszego w treningu Włocha – o 3,5 sekundy poprawiając także swój własny czas osiągnięty w czwartkowej sesji treningowej. Mortara, choć wynikiem 2:23,527 także przebił swój wynik z treningu – zrobił to z różnicą tylko 0,6 sekundy, przez co jak na razie musi zadowolić się drugim miejscem na starcie.

Także kolejne dwa miejsca powtarzają sytuację z sesji treningowej – i także tu doszło do zamiany miejsc, gdyż Szwajcar Alexandre Imperatori tym razem pokonał Japończyka Keita Sawę. Obaj startujący w Porsche 911 GT3-R kierowcy byli jednak sporo wolniejsi od czołowej dwójki – za to różnica między nimi wyniosła tylko 0,255 sekundy. W czołówce zabrakło natomiast Romaina Dumas, który zaraz na początku sesji uderzył swoim Porsche w barierę na zakręcie Police i nie zaliczył nawet jednego szybkiego okrążenia.

W czołowej dziesiątce, ponownie znaleźli się także Daniel Watts i Weng Sun Mok – za nimi jednak pojawił się weteran japońskiej serii Super GT, Akira Iida w McLarenie MP4-12C GT3. Ósmy czas zaliczył tegoroczny zwycięzca festiwalu Aston Martin Le Mans, Frank Yu w Fordzie GT GT3 – a dziewiąty był 18-letni wicelider mistrzostw Asian GT, Chińczyk Zhi Cong Li. O 0,141 sekundy gorszy czas zaliczył natomiast trzeci w stawce Asian GT, pochodzący z Tajwanu Jeffrey Lee.

Prócz Romaina Dumas, czasu pozwalającego na start w niedzielnym wyścigu nie zaliczyli jak na razie jeszcze dwa kierowcy – Anthony Chan w Lotusie Evora GT4 i Shim Ching w pucharowym Porsche 911 Cup 3.8.

Druga część kwalifikacji odbędzie się w sobotę o godzinie 5:50 czasu polskiego. Wyścig w niedzielę o godzinie 2:00.

Wyniki kwalifikacji znajdziesz TUTAJ

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league