Macau GT Cup: Mortara odebrał pole position Di Grassiemu

Edoardo Mortara zaliczył najlepszy czas kwalifikacji do niedzielnego wyścigu Macau GT Cup. W sobotniej, drugiej części kwalifikacji, Włoch przebił czas Lucasa Di Grassiego, pokonując jego i Keita Sawę.

Pole position faworyzowanego Edoardo Mortary było do przewidzenia – dlatego w piątek zdziwił fakt, iż to nie on, a Brazylijczyk Lucas Di Grassi był najszybszym kierowcą tamtej części kwalifikacji. W sobotę, wszystko wróciło jednak do normy – Mortara zszedł tutaj do 2:20,627 i ostatecznie pokonał Brazylijczyka z Ferrari – a ten, choć również poprawił swój czas, stracił jednak do Włocha 0,895 sekundy. Co zaskakujące – o ile czołowa dwójka (a szczególnie Edoardo Mortara) przyśpieszyła – inni kierowcy pozostali na swoim poziomie, tracąc do drugiego Di Grassiego przynajmniej 4 sekundy.

W sobotę, trzeci wynik należał do Keity Sawy w Porsche 911 GT3-R. Japończykowi nie udało się pokonać rezultatu Alexandre Imperatoriego z pierwszej części kwalifikacji, przez co do wyścigu Sawa wystartuje z miejsca czwartego – czwarty w sobotę był natomiast Romain Dumas, w piątek praktycznie nieobecny z powodu uderzenia w barierę na samym początku kwalifikacji. Piąty wynik zaliczył Akira Iida, szósty Imperatori – a kolejne miejsca zajęli Mok Wen Sung, Li Zhi Cong, Jeffrey Lee – oraz Japończyk Hisao Shigeta, czwarty w klasyfikacji generalnej tegorocznego Asian GT Championship.

Pomijając Mortarę i Di Grassiego, z tej grupy tylko Dumas, Li, Lee i Shigeta poprawili swoje piątkowe rezultaty. Trzecie miejsce zachował Imperatori, za Sawą wystartuje w niedzielę (dopiero piętnasty w części drugiej) Daniel Watts – w jednej linii z Romainem Dumas. O jedno miejsce spadł Singapurczyk Mok Wen Sung – a razem z nim, z czwartej linii startować będzie Akira Iida. Piątą linię na starcie zajmą natomiast Li Zhi Cong i Jeffrey Lee – a Shigeta rozpocznie wyścig jako jedenasty.

W sobotę, dwukrotnie widzieliśmy na torze czerwoną flagę. Po raz pierwszy pojawiła się ona zaraz po starcie, gdy na torze zatrzymał się Lotus Anthony’ego Chana – za drugim razem, zakończyła ona sesję 4 minuty przed regulaminowym końcem, kiedy to w barierę uderzył Alexandre Imperatori. Minimum kwalifikacyjnego nie zaliczyło tym razem pięciu kierowców – jednak tylko Anthony Chan i Shim Ching nie wykonali tego także w piątek i to ich nie zobaczymy niedzielnym w wyścigu.

Wyścig odbędzie się o godzinie 2:00 czasu polskiego. Wyniki drugiej części kwalifikacji znajdziesz TUTAJ, a TUTAJ wyniki całości kwalifikacji.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league