Calado zdobywa pole position do 24h Spa

James Calado przejechał najszybsze okrążenie w historii rywalizacji samochodów GT3 na torze Spa-Francorchamps, by dać w ten sposób ekipie Kaspersky Motosport pole position do 24-godzinnego wyścigu na tym obiekcie. Kierowca Ferrari #55 pokonał w sesji superpole Mirko Bortolottiego w Lamborghini #63, a drugą linię utworzą Frédéric Vervisch w Audi #2 i Laurens Vanthoor w Porsche #117.

Choć nad torem zebrały się gęste chmury, cała sesja superpole odbywała się na suchej nawierzchni. Już czasy rozgrzewki zapowiadały, że podczas kwalifikacji może paść najszybsze okrążenie w historii wyścigu.

Takie przypuszczenia szybko poparli René Rast i Laurens Vanthoor, którzy jako pierwsi zeszli poniżej 2:18. Tę dwójkę niepodziewanie rozdzielił Jonny Adam w Aston Martinie #97, odnotowując czas identyczny do Vanthoora. To nie wystarczyło jednak nawet na drugą linię.

Następny w kolejce do dobrego czasu był Bortolotti, za którym podążali Calado i Vervisch. To właśnie Calado ustanowił najlepszy czas 2:17,390, dając Ferrari pierwsze pole position od kiedy wyścig jest częścią Blancpain GT Series.

„Bardzo się cieszę z tego pole position, mimo że zdaję sobie sprawę jak niewiele znaczy ono w 24-godzinnym wyścigu” – powiedział Calado. „Samochód był znakomity, ale popełniłem błąd w ostatnim zakręcie i sądziłem, że przez to mój czas nie będzie dość dobry. Myliłem się jednak!”

Pole position w klasie Pro-Am wywalczył Adam, pomimo utraty swojego najlepszego czasu za wyjazd na tor poza przeznaczonym dla siebie oknem czasowym.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Blancpain GT Series

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league