Vanthoor na pole position do 24h Spa

Dries Vanthoor wywalczył pole position do 70. edycji 24-godzinnego wyścigu na torze Spa-Francorchamps. Reprezentant zespołu WRT pokonał swojego rodaka Maxime’a Martina oraz innego kierowcę Audi Nico Müllera.

Tylko 19 kierowców przystąpiło do sesji super pole, po tym jak Raffaele Marciello rozbił Mercedesa #88 zespołu AKKA ASP podczas rozgrzewki. Pozostali zawodnicy przejechali dwa pomiarowe okrążenia – już po swoim pierwszym kółku na czele znalazł się Vanthoor, a podczas swojej drugiej próby uzyskał jeszcze lepszy czas 2:18,578 i zapewnił sobie pole position z przewagą 0,605 sekundy.

„Nie było łatwo” – powiedział Belg. „Kiedy wsiadłem do samochodu, postanowiłem dać z siebie absolutnie wszystko. To pole position zawdzięczam zespołowi WRT, Audi, inżynierom oraz wszystkim pracującym w tle. Nasz samochód był perfekcyjny”.

Martin, który zamienił w tym sezonie BMW na Astona Martina, uzyskał czas 2:19,183. Za trzecim Mullerem uplasował się Davide Rigon w Ferrari #72 od SMP Racing. Piąty był Kelvin van der Linde w Audi, który pokonał Come’a Ledogarda w McLarenie i  a najszybszy w prekwalifikacjach zespół Walkenhorst Motorsport #34 uplasował się na szóstym miejscu.

Źródło: blancpain-gt-series.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league