Ośmiu producentów w IGTC

Nissan, Honda i Ferrari ogłosiły swoje zaangażowanie w tegorocznej serii International GT Challenge, która startuje w ten weekend od 12-godzinnego wyścigu w Bathurst.

Już wcześniej swoje starty potwierdzili ubiegłoroczni mistrzowie z Audi, a także Bentley, BMW, Mercedes-AMG i Porsche. O ile powrót Nissana nie jest zupełną niespodzianką, dla Hondy i Ferrari będzie to pierwszy sezon w IGTC.

Włoskiego producenta będą reprezentować w Bathurst dwie ekipy – HubAuto Corsa wystawi załogę w składzie Nick Foster/Tim Slade/Nick Percat, z kolei dla Spirit of Race rywalizować będą Pedro Lamy, Mathias Lauda i Paul Dalla Lana.

Honda zdecydowała się opuścić inaugurację sezonu, bowiem najnowsza wersja modelu NSX GT3 nie posiada jeszcze stosownej homologacji. Japońska marka pojawi się zatem w stawce podczas kolejnej rundy w Laguna Seca.

„Dołączenie siódmego i ósmego producenta, zwłaszcza o renomie Ferrari i Hondy, wskazuje na wzrost znaczenia IGTC na światowej scenie” – stwierdził szef organizacji SRO Stéphane Ratel. „Światowe mistrzostwa skupiające pięć spośród największych wyścigów długodystansowych klasy GT3 zasługują na znakomitą listę zgłoszeń i taką właśnie udało się złożyć na czwarty sezon”.

Zgodnie z regulaminem IGTC, każdy z producentów może nominować cztery samochody na każdą z rund, przy czym tylko dwa najlepsze będą zdobywać punkty do klasyfikacji producentów.

Źródło: dailysportscar.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league