Dennis najszybszy, Marciello na pole position

Choć debiutujący na torze Bathurst Jake Dennis wygrał kwalifikacje do 12-godzinnego wyścigu na słynnym australijskim obiekcie, na pole position ustawi się Rafaele Marciello.

Dennis, zasiadający za kierownicą Astona Martina zespołu R-Motorsport, wykręcił znakomity czas 2:02,494 podczas sesji przeznaczonej dla dziesiątki najszybszych kierowców. Choć pokonał tym samym Marciello różnicą 0,440 sekundy, będzie musiał ustawić się na trzecim polu startowym, bowiem jeszcze przed ostatnim segmentem kwalifikacji jego zespół otrzymał karę za przekroczenie prędkości w boksach.

Pierwszy rząd zajmie tym samym Mercedes-AMG, bowiem obok Marciello w aucie GruppeM ustawi się Maro Engel, reprezentujący barwy Craft Bamboo/Black Falcon. Czwarty był Steven Kane w Bentleyu, za którym uplasował się David Reynolds w kolejnym Mercedesie-AMG.

Australijczyk był jednocześnie najszybszym kierowcą w klasie Pro-Am i pokonał Kelvina van der Linde w najlepszym Audi, a czołową dziesiątkę uzupełnili Matt Campbell w Porsche, Yelmer Buurman w Mercedesie-AMG, Christopher Haase w Audi i Alexandre Imperatori w Nissanie.

12-godzinny wyścig rozpocznie się o godzinie 19:45 polskiego czasu.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league