72 auta na liście zgłoszeń 24h Spa

Organizatorzy 24-godzinnego wyścigu na torze Spa-Francorchamps zaprezentowali imponującą listę zgłoszeń, na której znalazły się 72 samochody. Aż 28 załóg będzie rywalizować w ramach cyklu Intercontinental GT Challenge.

Każdy z ośmiu producentów zgłoszonych do pełnego sezonu IGTC może nominować do czterech załóg, które będą zdobywać punkty podczas jedynego całodobowego wyścigu w kalendarzu serii.

Największą niespodzianką jest to, że liderzy klasyfikacji kierowców Maximilian Buhk, Maximilian Götz i Raffaele Marciello zostali rozdzieleni. O ile pierwsza dwójka będzie rywalizować dla znanego sobie zespołu GruppeM, Marciello przeniósł się do AKKA ASP, z którym ściga się w cyklu Blancpain GT Series. Oba zespoły zostały nominowane przez Mercedesa-AMG do zbierania punktów w klasyfikacji generalnej.

Głównym rywalem marki spod znaku trójramiennej gwiazdy jest Porsche. Dwa samochody z Weissach wystawi zespół ROWE Racing, a po jednym GPX Racing oraz KÜS Team 75 Bernhard w gwiazdorskim składzie Earl Bamber, Timo Bernhard i Laurens Vanthoor.

Ferrari postanowiło sięgnąć po swoich kierowców z Długodystansowych Mistrzostw Świata – w zespole AF Corse pojawią się Sam Bird oraz zwycięzcy niedawnego 24h Le Mans James Calado i Alessandro Pier Guidi. Drugi samochód ekipy będzie startować w Pro-Am Cup, a liderem załogi będzie tam Toni Vilander. Pozostałe dwa auta Ferrari wystawią SMP Racing oraz HubAuto Corsa.

Po raz pierwszy cztery samochody do rywalizacji w rundzie IGTC nominował Bentley. Rozszerzając swój program, brytyjska marka sięgnęła po gwiazdę wyścigów IMSA Pipo Deraniego. Cztery auta wystawi także Audi. Marka z Neuburga zatrudniła na ten wyścig trzykrotnego mistrza świata kierowców José Maríę Lópeza, a także sięgnęła po zwycięzców 24h Nürburgring – Driesa Vanthoora, Franka Stipplera i Frederika Vervischa – oraz po swoich kierowców DTM Robina Frijnsa, René Rasta i Nico Müllera.

Zwycięstwa bronić będzie zespół Walkenhorst Motorsport, wystawiający dwa samochody BMW. Pozostałe dwie maszyny bawarskiej marki będą operowane przez Team Schnitzer. Po dwa auta będą mieć w stawce Nissan oraz Honda, reprezentowane odpowiednio przez KCMG oraz Team Motul i Team Rocket RJN.

Lista zgłoszeń 24h Spa

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league