11 producentów GT3 na starcie Bathurst 12h

Pojazdy 11 producentów wystartują w tegorocznej odsłonie wyścigu 12h w Bathurst. Na liście widnieje łącznie 40 załóg, w tym 21 GT3 Pro. 

Tak liczba gama producentów GT3 jest rekordem w historii 12-godzinnego starcia na Mount Panorama. Na wstępnej liście startowej widnieje łącznie 40 załóg, o 2 więcej niż w ubiegłorocznej batalii, z czego 34 to pojazdy GT3 zapisane do tamtejszej klasy A. Ta dzieli się natomiast na trzy podklasy, prócz czołowej Pro także klasę Pro-Am oraz Silver, przy czym lwią część stanowią załogi tej pierwszej. 

Najbardziej interesującymi pojazdami z listy są te, które w Australii pojawią się w swoich najnowszych odsłonach. Zobaczymy tam więc między innymi najnowsze Aston Martiny Vantage GT3, Mercedesy-AMG GT3 i Porsche 911 GT3-R, nowe McLareny 720 GT3 oraz Hondę NSX GT3 Evo. Prócz nich, na liście są obecne także samochody Audi, Bentleya, BMW, Ferrari, Lamborghini i Nissana. 

Także pod kątem zespołów, lista obfituje w interesujące pozycje, często ściśle związane z daną marką. I tak Audi wystartują między innymi jako Audi Sport Team Valvoline, Bentleye wystawi Team M-Sport, Nissana KCMG, a Hondę podległy Honda Sport zespół JAS Motorsport. BMW to przede wszystkim Walkenhorst Motorsport, Aston Martiny to R-Motorsport i przejęty od McLarena Garage 59, Mercedesy-AMG wystartują z logo Mercedes-AMG Team GruppeM Racing i Craft-Bamboo, Porsche z logo Absolute Racing, a Lamborghini jako Orange 1 FFF Racing Team. 

Lokalnym zespołom będą podległe w praktyce tylko dwa pojazdy. Dwa McLareny wystawi australijska ekipa AF Engineering, natomiast pojedyncze Ferrari pojawi się jako oręż tajwańskiego zespołu HubAuto Racing. Pozostałe klasy obecne w Bathurst, na przestrzeni lat skurczyły się do zaledwie dwóch odsłon i sześciu pojazdów. Wstępnie planowane są tu dwa auta GT4 oraz cztery nietypowe konstrukcje MARC. 

Tegoroczny weekend wyścigu Barthurst 12h będzie miał miejsce w dniach od 31 stycznia do 2 lutego.

Galeria:

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league