De Phillippi na pole position do 8h Indianapolis

Connor De Philippi wywalczył pole position do niedzielnego 8-godzinnego wyścigu Intercontinental GT Challenge na torze Indianapolis. Reprezentant ekipy Walkenhorst Motorsport pokonał w 15-minutowej dogrywce lidera klasyfikacji generalnej Julesa Gounona w Bentleyu.

Gounon jako pierwszy wykręcił pomiarowe okrążenie i wydawało się, że to właśnie on stanie na pole position, gdy na cztery minuty przed końcem De Philippi uzyskał wynik 1:23,318 i zapewnił BMW drugi kwalifikacyjny triumf w IGTC. Samochód Amerykanina poprowadzi na starcie Augusto Farfus, a załogę #34 uzupełnia Nicky Catsburg.

Drugie miejsce byłoby satysfakcjonujące dla liderów klasyfikacji generalnej, lecz po zakończeniu kwalifikacji okazało się, że w Bentleyu #7 niepoprawnie zamontowano GPS, przez co Gounon, Maxime Soulet i Jordan Pepper otrzymali karę przesunięcia o 10 pozycji na starcie.

Tym samym do pierwszego rzędu wskoczył Mario Farnbacher w Hondzie #30 od JAS Motorsport. Niemiec pojechał o pół sekundy wolniej od Philippiego, a jego auto poprowadzi na starcie Dane Cameron. Zaledwie 0,037 sekundy do pierwszego rzędu zabrakło Nickowi Yelloly’emu w drugim BMW od Walkenhorst Motorsport. Walka o czwarte miejsce była wyjątkowo wyrównana, a Trent Hindman w Hondzie pokonał Alessandro Balzana w Ferrari o zaledwie jedną tysięczną sekundy.

Mirko Bortolotti zapewnił szóste pole startowe dla Audi, pokonując Ryana Dalziela w Mercedesie oraz Maxa Roota w Porsche. Stawkę sesji Q2 uzupełnił Jeff Westphal w Ferrari.

8-godzinny wyścig na Indianapolis wystartuje o godzinie 16.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league